Stawianie czoła długości dzięki kombinacji wózka Dolly

LASO wykorzystuje FlexMAX do transportu betonowych belek.

W dziedzinie długich i samonośnych ładunków rozwiązania transportowe są silnie uzależnione od profilu trasy. Naczepy samosterowne są stosowane tam, gdzie wymaganych jest kilka punktów obrotu, na przykład na krętych odcinkach. Operacje transportowe realizowane przez międzynarodowych specjalistów w transporcie ciężkich ładunków, firmę LASO Transportes, ilustrują doskonałe współdziałanie innowacyjnych technologii oraz precyzyjnego planowania.

Myśl przewodnia, polegająca na zachowaniu maksymalnej dostępnej przestrzeni z kompleksowymi ładunkami, w dużej mierze determinuje projektowanie pojazdów. Dzięki technologii wózka skrętnego kombinacje wózków Dolly FlexMAX doskonale sprawdzają się właśnie w tym obszarze. „Zapewniają nadzwyczajne możliwości pod kątem manewrowania, które są nieocenione zwłaszcza w przypadku trudnych tras lub ograniczonych warunków przestrzennych”, mówi Beatriz Santos, odpowiadająca za marketing w LASO Transportes.

Samonośny materiał przez ciasne zakręty

W gruncie rzeczy sposób działania jest prosty: dzięki samonośnej strukturze tylny wózek Dolly podąża za przednim podwoziem wraz z ciągnikiem autonomicznie i bez ograniczeń pod kątem długości. „Nasza ogólna opinia na temat amortyzowanych pneumatycznie pojazdów osiowych 3+5 z ogumieniem 19,5″ jest absolutnie pozytywna”, wyjaśnia Beatriz Santos, dzieląc się doświadczeniami z użytkowania naczepy FlexMAX w Portugalii. „Wszechstronność umożliwia nam dostosowywanie naszych możliwości do szerokiej gamy rozmiarów i ciężarów ładunków, co znacznie zwiększa wydajność naszej pracy”.

Tym razem mowa jest o transporcie betonowych dźwigarów do budowy parku logistycznego. Ze względu na długość wynoszącą 25 metrów i ciężar 70 oraz 56 ton stanowią szczególne wyzwanie dla logistyki. Trasa prowadziła od Pinhal Novo do Santarém, na północny wschód od Lizbony. Profil trasy postawił przed planującymi transport spore wyzwania. „Jednym z największych wyzwań było zapewnienie bezpiecznej możliwości manewrowania oraz stabilności tych długich dźwigarów – zwłaszcza w ciasnych zakrętach i na wąskich drogach”, wyjaśniają osoby odpowiedzialne w firmie LASO Transportes. „Ponadto wymagało to precyzyjnego planowania i koordynacji, aby zminimalizować ryzyko zakłóceń i zagwarantować
punktualną dostawę materiałów”.

Zrównoważone i niezawodne rozwiązanie

Naczepa FlexMAX już dawno ugruntowała swoją pozycję jako jeden z najważniejszych atutów w parku pojazdów firmy LASO Transportes. Pojazdy – przedni wózek Dolly z osią wleczoną oraz tylny wózek Dolly z hydraulicznym kierowaniem wymuszonym – przyczyniają się dodatkowo do zrównoważonego rozwoju. „Naczepy samosterowne w znacznym stopniu zmniejszają zużycie zarówno sprzętu, jak również infrastruktury drogowej, co ma kluczowe znaczenie dla długofalowej niezawodności”, wyjaśnia Beatriz Santos. Oprócz tego duetu w wersji 3+5 w firmie LASO Transportes są również wykorzystywane warianty FlexMAX 2+4 z adapterem łopat wirnika. Dla pracowników marketingu technologia FlexMAX będzie wpływać pozytywnie na rozwój przedsiębiorstwa również w przyszłości. „Dzięki niej możemy elastycznie dostosowywać się do różnych rozmiarów i ciężarów ładunków, dzięki czemu stajemy się wydajniejsi i równocześnie zwiększamy bezpieczeństwo oraz precyzję, a także satysfakcję klientów”.

Publikacja: 03/2025

Stawianie czoła długości dzięki kombinacji wózka Dolly
Stawianie czoła długości dzięki kombinacji wózka Dolly
Stawianie czoła długości dzięki kombinacji wózka Dolly
Stawianie czoła długości dzięki kombinacji wózka Dolly
Stawianie czoła długości dzięki kombinacji wózka Dolly
Share onWhatsAppLinkedIn