Wiele krajów przeprowadza prestiżowe projekty, aby uzyskać nowe informacje o naszym uniwersum. Oprócz celów naukowych występuje także podstawa praktyczna dla osiągnięcia jak najwyższej atmosfery.
Aby polepszyć komunikację, do kosmosu muszą być wystrzeliwane nowe i bardziej wydajne satelity.
Misja rakietowa w Korei Południowej
W Korei Południowej po wielomiesięcznych przygotowaniach rozpoczyna się długo oczekiwana misja startu trójstopniowej rakiety kosmicznej o nazwie Nuri. Ten projekt został zrealizowany własnymi technologiami, opracowanymi w kraju.
Producentem ważącej 22 tony rakiety jest Korean Aerospace Research Institute KARI. Naro Space Center w Goheung w południowej Jeolli będzie miejscem zdarzenia o charakterze narodowym.
Kamień milowy koreańskiego przemysłu lotniczego i kosmicznego
Całość to kluczowy projekt dla koreańskiego przemysłu lotniczego i kosmicznego, który korzysta ze skutecznej technologii transportowej z Faymonville. Rakieta jest transportowana na dwóch 5-osiowych układach samojezdnych typu ModulMAX w układzie otwartym z ławami skrętnymi na dystansie około dwóch kilometrów od budynku montażowego na rampę startową.
„Jesteśmy bardzo dumni”, stwierdza zespół partnera dystrybucyjnego Bokook, który wspomaga klienta na miejscu swoją techniczną wiedzą. Połączenie pojazdów ma długość całkowitą 47,5 metra i całkowitą masę brutto 200 ton, włącznie ze strukturą nośną rakiety.
Po zakończeniu transportu i zajęciu pozycji zaczyna się odliczanie: ... 3, 2, 1 .......Go! Oczy kierują się ku niebu, wszyscy uczestnicy są skoncentrowani na starcie rakiety.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Rakieta Nuri jest napędzana płynnym paliwem, które składa się z nafty i płynnego tlenu. Biały słup coraz bardziej oddala się z pola widzenia. Moduły Faymonville są jednym z decydujących elementów w tym projekcie.
Modułowy pojazd wyróżnia się prostą i bezpieczną obsługą, także z tak wrażliwym ładunkiem.